Reklamacje i zwroty

1. Kupujący może zwrócić towar - zgodnie z art. 7 Ustawy z dnia 2 marca 2000 r. o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny - składając stosowne oświadczenie na piśmie, w terminie 7 dni od daty odebrania towaru przez Klienta.


2. Zwracany towar nie może być używany. Należy dołączyć także dowód zakupu w postaci paragonu. W przeciwnym wypadku Szmaciaki.pl zastrzega sobie prawo do odmówienia przyjęcia towaru. Zwrot towaru będzie możliwy wyłącznie w oryginalnym opakowaniu z wszelkimi naklejkami, kodami kreskowymi i tym podobnymi elementami identyfikującymi towar.


3. Kwotę za zwrócony produkt Klient otrzyma przelewem na wskazany w oświadczeniu numer rachunku bankowego w przeciągu 10 dni roboczych od momentu otrzymania zwróconego produktu do siedziby firmy. Koszty odesłania produktu ponosi Klient.


4. Po odbiorze przesyłki, Kupujący powinien w obecności kuriera sprawdzić czy przesyłka jest oryginalnie zapakowana, otworzyć paczkę i sprawdzić czy jej zawartość jest zgodna z przedmiotem zamówienia oraz czy zamówione towary nie są uszkodzone. W przypadku nieprawidłowości, należy spisać protokół i skontaktować się z naszą firmą. Protokół odbioru spisany w obecności listonosza jest jedyną podstawą do uznania ewentualnych reklamacji.


5. Podstawą przyjęcia reklamacji jest dowód zakupu.


6. Informujemy, że nasza firma nie przyjmuje żadnych przesyłek odsyłanych za pobraniem.